Zarybnění

Když se mluví o nadstandardní úrovni zarybnění Jezera Vrbenský, nejde v žádném případě o reklamní trik. Jde o vodu, která (vzhledem ke své okolnostmi dané dispozici) nebyla nikdy vypuštěna. Dokumentována je existence zdejších  kaprů  o délce přes 1m  a hmotnosti  30 kg.

Během posledních let sem ale byly postupně vysazeny významné dodávky ucelených sérií trofejních ryb nejrůznějších druhů. Kromě velkého množství kaprů tržních rozměrů jde o menší procento nadstandardních postgeneračních velikostí nad 1 metr a hmotnosti nad  25 kg. Žijí zde sumci o délce kolem dvou metrů, metrové štiky, metroví  amuři o uctihodné váze. Vedle hlavního druhu kapra jsou zde doprovodné druhy-  lín obecný, cejn velký, candát obecný, úhoř říční, karas obecný a stříbřitý, okoun říční ,štika obecná, sumec velký, amur bílý ,jeseter sibiřský, jeseter hvězdnatý, vyza velká a spektrum bílé ryby.

V létě 2003 bylo vysazeno dvacetihlavé hejno jeseterů sibiřských v délce přes jeden metr. Periodicky jso dosazováni kapři genetické formy madarského kapra a dalších druhů ryb dle každoročního zarybňovacího plánu dle Kraj.úřadu./o.ž.p. a z/.Na podzim 2011 bylo dosazeno několik kusů vyza velká/huso huso/ jenž některé kusy o váze 26kg s přáním at se jim zde daří.